Murata Electronics North America DE1E3KX102MN4AN01F
DE1E3KX102MN4AN01F picture photo
Mfg. Part Number
DE1E3KX102MN4AN01F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1000PF 250V RADIAL
Datasheet Download
DE1E3KX102MN4AN01F.pdf
Availability of DE1E3KX102MN4AN01F
QUANTITY
DE1E3KX102MN4AN01F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE1E3KX102MN4AN01F
Internal Part NumberEIS-DE1E3KX102MN4AN01F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKX
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientE
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE1E3KX102MN4AN01F
Related LinksDE1E3KX10, DE1E3KX102MN4AN01F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE1E3KX102MN4AN01F Details Description
Related parts for DE1E3KX102MN4AN01F
CABINET TURNKEY 75.31"X22"X25.5" datasheet.pdf
IC QUAD DIFF PECL RCVR GW 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE 350A 600V CERAM BODY CSA datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
COIL CHOKE .70MH 4A HORZ datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 9PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
BOEING, LC datasheet.pdf
CAP CER 10PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf