Murata Electronics North America DE21XKY100JA3BM02F
DE21XKY100JA3BM02F picture photo
Mfg. Part Number
DE21XKY100JA3BM02F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 250VAC SL RADIAL
Datasheet Download
DE21XKY100JA3BM02F.pdf
Availability of DE21XKY100JA3BM02F
QUANTITY
DE21XKY100JA3BM02F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE21XKY100JA3BM02F
Internal Part NumberEIS-DE21XKY100JA3BM02F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKY
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature20°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE21XKY100JA3BM02F
Related LinksDE21XKY10, DE21XKY100JA3BM02F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE21XKY100JA3BM02F Details Description
Related parts for DE21XKY100JA3BM02F
TRANSFORMER AUDIO 150CT/12 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT LC2MOS 28-PLCC datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
24P MTA100 CONN ASSY F/T 24AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
MI-2 D/R CLIP 30CKT 510943005 datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
POT 50 OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf