Murata Electronics North America DE21XKY470JA2BM01F
DE21XKY470JA2BM01F picture photo
Mfg. Part Number
DE21XKY470JA2BM01F
Brief Description
CAP CER 47PF 250VAC SL RADIAL
Datasheet Download
DE21XKY470JA2BM01F.pdf
Availability of DE21XKY470JA2BM01F
QUANTITY
DE21XKY470JA2BM01F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE21XKY470JA2BM01F
Internal Part NumberEIS-DE21XKY470JA2BM01F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingBulk
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature20°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE21XKY470JA2BM01F
Related LinksDE21XKY47, DE21XKY470JA2BM01F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE21XKY470JA2BM01F Details Description
Related parts for DE21XKY470JA2BM01F
IC CPLD 128MC 6NS 84PLCC datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
IC I-CODE SLI UNCASED FOIL datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 50POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 38POS DR LOW P datasheet.pdf