Murata Electronics North America DE21XKY680JA2BM01
DE21XKY680JA2BM01 picture photo
Mfg. Part Number
DE21XKY680JA2BM01
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 68PF 250VAC 5% RADIAL
Datasheet Download
DE21XKY680JA2BM01.pdf
Availability of DE21XKY680JA2BM01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DE21XKY680JA2BM01 Order Process
Ship out your order
Specifications of DE21XKY680JA2BM01
Internal Part NumberEIS-DE21XKY680JA2BM01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DE21XKY680JA2BM01 today.
SeriesDE21XKY680
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C