Murata Electronics North America DE2B3KY151KA3BM02F
DE2B3KY151KA3BM02F picture photo
Mfg. Part Number
DE2B3KY151KA3BM02F
Brief Description
CAP CER 150PF 250VAC RADIAL
Datasheet Download
DE2B3KY151KA3BM02F.pdf
Availability of DE2B3KY151KA3BM02F
QUANTITY
DE2B3KY151KA3BM02F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE2B3KY151KA3BM02F
Internal Part NumberEIS-DE2B3KY151KA3BM02F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
SeriesKY
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE2B3KY151KA3BM02F
Related LinksDE2B3KY15, DE2B3KY151KA3BM02F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE2B3KY151KA3BM02F Details Description
Related parts for DE2B3KY151KA3BM02F
CONN HDR 50 PIN GOLD VERT WW datasheet.pdf
TVS DIODE 154VWM 246VC AXIAL datasheet.pdf
LED REPL 12LED RND 525NM GREEN datasheet.pdf
RES SMD 2.43KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V NP0 2225 datasheet.pdf
RES 24.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf