Murata Electronics North America DE2B3KY331KB3BU02F
DE2B3KY331KB3BU02F picture photo
Mfg. Part Number
DE2B3KY331KB3BU02F
Brief Description
CAP CER 330PF 300VAC RADIAL
Datasheet Download
DE2B3KY331KB3BU02F.pdf
Availability of DE2B3KY331KB3BU02F
QUANTITY
DE2B3KY331KB3BU02F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE2B3KY331KB3BU02F
Internal Part NumberEIS-DE2B3KY331KB3BU02F
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated300VAC
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE2B3KY331KB3BU02F
Related LinksDE2B3KY33, DE2B3KY331KB3BU02F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE2B3KY331KB3BU02F Details Description
Related parts for DE2B3KY331KB3BU02F
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.5MM datasheet.pdf
PRESSURE SENSOR 0-100-PSI datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR PTC OCP 50 OHM 25C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 11A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT PNL MNT 2POS PINS datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf