Murata Electronics North America DEA1X3D330JC1B
DEA1X3D330JC1B picture photo
Mfg. Part Number
DEA1X3D330JC1B
Brief Description
CAP CER 33PF 2KV SL RADIAL
Datasheet Download
DEA1X3D330JC1B.pdf
Availability of DEA1X3D330JC1B
QUANTITY
DEA1X3D330JC1B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA1X3D330JC1B
Internal Part NumberEIS-DEA1X3D330JC1B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesDEA
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max)0.295" (7.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA1X3D330JC1B
Related LinksDEA1X3D, DEA1X3D330JC1B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEA1X3D330JC1B Details Description
Related parts for DEA1X3D330JC1B
BIT TORX TR T20S 1.97" datasheet.pdf
RES 4.7M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 1A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.97" DIA BLACK datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 100 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf