Murata Electronics North America DEA1X3F121JB3B
DEA1X3F121JB3B picture photo
Mfg. Part Number
DEA1X3F121JB3B
Brief Description
CAP CER 120PF 3.15KV SL RADIAL
Datasheet Download
DEA1X3F121JB3B.pdf
Availability of DEA1X3F121JB3B
QUANTITY
DEA1X3F121JB3B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA1X3F121JB3B
Internal Part NumberEIS-DEA1X3F121JB3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesDEA
PackagingBulk
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3150V (3.15kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA1X3F121JB3B
Related LinksDEA1X3F, DEA1X3F121JB3B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEA1X3F121JB3B Details Description
Related parts for DEA1X3F121JB3B
DIODE SCHOTTKY 100V 8A D2PAK datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS HI VOLT M SERIES datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD 8:16 42TQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf
RES 510 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
LOW POWER ATTENUATOR datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG RED 100' datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf