Murata Electronics North America DEA1X3F180JCDB
DEA1X3F180JCDB picture photo
Mfg. Part Number
DEA1X3F180JCDB
Brief Description
CAP CER 18PF 3.15KV SL RADIAL
Datasheet Download
DEA1X3F180JCDB.pdf
Availability of DEA1X3F180JCDB
QUANTITY
DEA1X3F180JCDB Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA1X3F180JCDB
Internal Part NumberEIS-DEA1X3F180JCDB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesDEA
PackagingBulk
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3150V (3.15kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA1X3F180JCDB
Related LinksDEA1X3F, DEA1X3F180JCDB Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEA1X3F180JCDB Details Description
Related parts for DEA1X3F180JCDB
IC REG CTRLR BUCK ISO CM 8-DIP datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .063DIA TINLEAD datasheet.pdf
IC REGISTERED TRANSCVR 56SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 0.033UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.8A 83 MOHM SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 30A datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf