Murata Electronics North America DEA1X3F220JP3A
DEA1X3F220JP3A picture photo
Mfg. Part Number
DEA1X3F220JP3A
Brief Description
CAP CER 22PF 3.15KV SL RADIAL
Datasheet Download
DEA1X3F220JP3A.pdf
Availability of DEA1X3F220JP3A
QUANTITY
DEA1X3F220JP3A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA1X3F220JP3A
Internal Part NumberEIS-DEA1X3F220JP3A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
SeriesDEA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3150V (3.15kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA1X3F220JP3A
Related LinksDEA1X3F, DEA1X3F220JP3A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEA1X3F220JP3A Details Description
Related parts for DEA1X3F220JP3A
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 21.4VC 1.5KE datasheet.pdf
RES 160K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 3 OHM 75W datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN H4 MALE 8MM2 datasheet.pdf
SPIFLASH 16M-BIT 4KB UNIFORM SEC datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 11A datasheet.pdf