Murata Electronics North America DEA1X3F330JP3A
DEA1X3F330JP3A picture photo
Mfg. Part Number
DEA1X3F330JP3A
Brief Description
CAP CER 33PF 3.15KV SL RADIAL
Datasheet Download
DEA1X3F330JP3A.pdf
Availability of DEA1X3F330JP3A
QUANTITY
DEA1X3F330JP3A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA1X3F330JP3A
Internal Part NumberEIS-DEA1X3F330JP3A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
SeriesDEA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3150V (3.15kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA1X3F330JP3A
Related LinksDEA1X3F, DEA1X3F330JP3A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEA1X3F330JP3A Details Description
Related parts for DEA1X3F330JP3A
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CPU datasheet.pdf
BUNDLED KIT #1053, BK-1053 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 95MA 5.2 OHM TH datasheet.pdf
INDICATOR CAP RED 1/2 BK SIDE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X32MM 12VDC datasheet.pdf