Murata Electronics North America DEA1X3F391JN7A
DEA1X3F391JN7A picture photo
Mfg. Part Number
DEA1X3F391JN7A
Brief Description
CAP CER 390PF 3.15KV SL RADIAL
Datasheet Download
DEA1X3F391JN7A.pdf
Availability of DEA1X3F391JN7A
QUANTITY
DEA1X3F391JN7A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA1X3F391JN7A
Internal Part NumberEIS-DEA1X3F391JN7A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesDEA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3150V (3.15kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA1X3F391JN7A
Related LinksDEA1X3F, DEA1X3F391JN7A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEA1X3F391JN7A Details Description
Related parts for DEA1X3F391JN7A
CONVERTER/BRAKE/INVERTER 2.9VCE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FUSE 800A 690V 2TN/110 AR UC datasheet.pdf
TEST KIT MTRJ TO SC SEC 62.5/125 datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR TPS54160 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
21P MTA100 CONN ASSY GRN LF datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf