TDK Corporation DEA202450BT-3201B2
DEA202450BT-3201B2 picture photo
Mfg. Part Number
DEA202450BT-3201B2
Brief Description
FILTER BANDPASS 2.45GHZ WLAN SMD
Datasheet Download
DEA202450BT-3201B2.pdf
Availability of DEA202450BT-3201B2
QUANTITY
DEA202450BT-3201B2 Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA202450BT-3201B2
Internal Part NumberEIS-DEA202450BT-3201B2
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency2.45GHz Center
Bandwidth100MHz
Filter TypeBand Pass
Ripple-
Insertion Loss2.5dB
Package / Case0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA202450BT-3201B2
Related LinksDEA202450, DEA202450BT-3201B2 Datasheet, TDK Corporation Distributor
DEA202450BT-3201B2 Details Description
Related parts for DEA202450BT-3201B2
100 50SR KIT,75,UK datasheet.pdf
PHOTODIODE BLUE 51.61MM SQ BUSS datasheet.pdf
IC REG CUK INV ADJ 1A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC SOUND FADER CONTROL 32SO datasheet.pdf
CAP ALUM 150000UF 20% 16V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CABLE USB 3.0 480MBPS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 12VOUT 10W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf