Murata Electronics North America DEF2CLH100JJ3B
DEF2CLH100JJ3B picture photo
Mfg. Part Number
DEF2CLH100JJ3B
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 6.3KV C0H RADIAL
Datasheet Download
DEF2CLH100JJ3B.pdf
Availability of DEF2CLH100JJ3B
QUANTITY
DEF2CLH100JJ3B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEF2CLH100JJ3B
Internal Part NumberEIS-DEF2CLH100JJ3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesDEF
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated6300V (6.3kV)
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEF2CLH100JJ3B
Related LinksDEF2CLH, DEF2CLH100JJ3B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEF2CLH100JJ3B Details Description
Related parts for DEF2CLH100JJ3B
RECT BRIDGE GPP 400V 6A GBJ datasheet.pdf
IC 8BIT SHIFT REGISTER 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 SQ WW datasheet.pdf
Crystal 22.1184MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 61POS PIN datasheet.pdf
WIREMNT PLUG CONN 40 CONT OPEN E datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD123 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
381 TB SOCKET RA datasheet.pdf
25POS F R/A .590 830PF FILTER datasheet.pdf