Murata Electronics North America DEHR33A472KN7A
DEHR33A472KN7A picture photo
Mfg. Part Number
DEHR33A472KN7A
Brief Description
CAP CER 4700PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
DEHR33A472KN7A.pdf
Availability of DEHR33A472KN7A
QUANTITY
DEHR33A472KN7A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR33A472KN7A
Internal Part NumberEIS-DEHR33A472KN7A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesDEH
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.669" Dia (17.00mm)
Height - Seated (Max)0.787" (20.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR33A472KN7A
Related LinksDEHR33A, DEHR33A472KN7A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR33A472KN7A Details Description
Related parts for DEHR33A472KN7A
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC ARM7 MCU FLASH 256K 64-LQFP datasheet.pdf
FUSE RESET 3.00A 15V 2920 SMD datasheet.pdf
C/A SM ST TO LC DUP 10M1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 66MHZ 84FBGA datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST 2M datasheet.pdf
TOS 110VDC/48VDC 0 1A datasheet.pdf