Murata Electronics North America DEHR33D122KB3B
DEHR33D122KB3B picture photo
Mfg. Part Number
DEHR33D122KB3B
Brief Description
CAP CER 1200PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
DEHR33D122KB3B.pdf
Availability of DEHR33D122KB3B
QUANTITY
DEHR33D122KB3B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR33D122KB3B
Internal Part NumberEIS-DEHR33D122KB3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingBulk
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR33D122KB3B
Related LinksDEHR33D, DEHR33D122KB3B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR33D122KB3B Details Description
Related parts for DEHR33D122KB3B
LED GREEN DIFF 7X2.3MM RECT T/H datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IDE4K 1.8" FLASH DISK 1GB datasheet.pdf
CARDEDGE 26POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW TUMD2 datasheet.pdf
9V FEMALE SNAP 6-SIDED datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT SKT datasheet.pdf