Murata Electronics North America DEHR33D272KN7A
DEHR33D272KN7A picture photo
Mfg. Part Number
DEHR33D272KN7A
Brief Description
CAP CER 2700PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
DEHR33D272KN7A.pdf
Availability of DEHR33D272KN7A
QUANTITY
DEHR33D272KN7A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR33D272KN7A
Internal Part NumberEIS-DEHR33D272KN7A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.669" Dia (17.00mm)
Height - Seated (Max)0.787" (20.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR33D272KN7A
Related LinksDEHR33D, DEHR33D272KN7A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR33D272KN7A Details Description
Related parts for DEHR33D272KN7A
CABLE MOD COIL 6COND WHITE 5' datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 16TQFN datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 1UA PWR-DWN 20-SSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
RES 10K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 9.59"L X 7.71"W datasheet.pdf
RES SMD 6.19 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf