Vishay/Vitramon VJ0402D0R3BXCAC
VJ0402D0R3BXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R3BXCAC
Brief Description
CAP CER 0.30PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R3BXCAC.pdf
Availability of VJ0402D0R3BXCAC
QUANTITY
VJ0402D0R3BXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R3BXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R3BXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.30pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R3BXCAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R3BXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R3BXCAC Details Description
Related parts for VJ0402D0R3BXCAC
IC REG LDO 12V 0.5A TO220-3 datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CCS RNGLITEWHT M12 24V datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS PNL MNT RA PIN datasheet.pdf
CONN HDR 62POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
TXRX DWDM CML 8X50GHZ APD XFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
FITTING, PNEU, .25 TUBE,1/8NPT datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
1000UF 250V 30X45MM 105C 2000H datasheet.pdf