Murata Electronics North America DEHR33D332KA4B
DEHR33D332KA4B picture photo
Mfg. Part Number
DEHR33D332KA4B
Brief Description
CAP CER 3300PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
DEHR33D332KA4B.pdf
Availability of DEHR33D332KA4B
QUANTITY
DEHR33D332KA4B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR33D332KA4B
Internal Part NumberEIS-DEHR33D332KA4B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
SeriesDEH
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.748" Dia (19.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR33D332KA4B
Related LinksDEHR33D, DEHR33D332KA4B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR33D332KA4B Details Description
Related parts for DEHR33D332KA4B
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC 1.71V LOW CURRENT MON SOT23-5 datasheet.pdf
IDC CABLE- AKC30B/AE30G/X datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC RDS DEMODULATION 24SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 600V 2.1A TO277A datasheet.pdf