Murata Electronics North America DEHR33D391KN3A
DEHR33D391KN3A picture photo
Mfg. Part Number
DEHR33D391KN3A
Brief Description
CAP CER 390PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
DEHR33D391KN3A.pdf
Availability of DEHR33D391KN3A
QUANTITY
DEHR33D391KN3A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR33D391KN3A
Internal Part NumberEIS-DEHR33D391KN3A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
SeriesDEH
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR33D391KN3A
Related LinksDEHR33D, DEHR33D391KN3A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR33D391KN3A Details Description
Related parts for DEHR33D391KN3A
NPN PHOTOTRANS 900NM TO-18 SMALL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 208FQFP datasheet.pdf
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
INDICATOR 2V 8MM PROMINENT RED datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT TIN 12POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CABLE SKT datasheet.pdf
CONN PIN IDC 24POS W/ FLANGE datasheet.pdf