Murata Electronics North America RPE5C2A821J2M1A03A
RPE5C2A821J2M1A03A picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C2A821J2M1A03A
Brief Description
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C2A821J2M1A03A.pdf
Availability of RPE5C2A821J2M1A03A
QUANTITY
RPE5C2A821J2M1A03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C2A821J2M1A03A
Internal Part NumberEIS-RPE5C2A821J2M1A03A
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)