Murata Electronics North America DEHR33F102KN3A
DEHR33F102KN3A picture photo
Mfg. Part Number
DEHR33F102KN3A
Brief Description
CAP CER 1000PF 3.15KV RADIAL
Datasheet Download
DEHR33F102KN3A.pdf
Availability of DEHR33F102KN3A
QUANTITY
DEHR33F102KN3A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR33F102KN3A
Internal Part NumberEIS-DEHR33F102KN3A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3150V (3.15kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR33F102KN3A
Related LinksDEHR33F, DEHR33F102KN3A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR33F102KN3A Details Description
Related parts for DEHR33F102KN3A
TRANS PNP 200V 0.5A SOT-89 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
OUTPUT MODULE G5 10MA 5VDC datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TLV62090-125 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
D38999/20WF35AN W/ PC CONT datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf