Vishay/Dale RNC55H2322FRBSL
RNC55H2322FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H2322FRBSL
Brief Description
RES 23.2K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H2322FRBSL.pdf
Availability of RNC55H2322FRBSL
QUANTITY
RNC55H2322FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H2322FRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H2322FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H2322FRBSL
Related LinksRNC55H2, RNC55H2322FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H2322FRBSL Details Description
Related parts for RNC55H2322FRBSL
RES 240 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
DSUB CABL-AMN25K/ AE25G / AMN25K datasheet.pdf
RES SMD 0.08 OHM 5% 1.5W J LEAD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR 16-DIP datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A W/LATCH 6POS datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 700V 12A D2PAK datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG ORANGE 2000' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf