Amphenol Industrial AIT2-28-18PS
AIT2-28-18PS picture photo
Mfg. Part Number
AIT2-28-18PS
Brief Description
ER 12C 12#16 PIN RECP
Datasheet Download
AIT2-28-18PS.pdf
Availability of AIT2-28-18PS
QUANTITY
AIT2-28-18PS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT2-28-18PS
Internal Part NumberEIS-AIT2-28-18PS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT2-28-18PS
Related LinksAIT2-2, AIT2-28-18PS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT2-28-18PS Details Description
Related parts for AIT2-28-18PS
CAP ALUM 5600UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 700MA 120 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 81BGA datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES 89.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 107 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 12PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ HCMOS TTL PCPIN datasheet.pdf