Murata Electronics North America DEHR33F152KA3B
DEHR33F152KA3B picture photo
Mfg. Part Number
DEHR33F152KA3B
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1500PF 3.15KV RADIAL
Datasheet Download
DEHR33F152KA3B.pdf
Availability of DEHR33F152KA3B
QUANTITY
DEHR33F152KA3B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR33F152KA3B
Internal Part NumberEIS-DEHR33F152KA3B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesDEH
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3150V (3.15kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR33F152KA3B
Related LinksDEHR33F, DEHR33F152KA3B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR33F152KA3B Details Description
Related parts for DEHR33F152KA3B
IC HEX INVERTER 14-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
CAP CER 180PF 1KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
CA,50,MTRJ-MTRJ datasheet.pdf
IC REG SGL LNB CONTROL 16QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
SW PIN PLUNGER SPST-NC 0.1A 125V datasheet.pdf