Murata Electronics North America DEHR33F152KA3B
DEHR33F152KA3B picture photo
Mfg. Part Number
DEHR33F152KA3B
Brief Description
CAP CER 1500PF 3.15KV RADIAL
Datasheet Download
DEHR33F152KA3B.pdf
Availability of DEHR33F152KA3B
QUANTITY
DEHR33F152KA3B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR33F152KA3B
Internal Part NumberEIS-DEHR33F152KA3B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3150V (3.15kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR33F152KA3B
Related LinksDEHR33F, DEHR33F152KA3B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR33F152KA3B Details Description
Related parts for DEHR33F152KA3B
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.4UF 100V X7R 1410 datasheet.pdf
CONN RING TIN 250-300MCM 3/8" datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24V IN 3.3V OUT datasheet.pdf
CAP CER 30PF 8KV R7 NONSTND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 20-24AWG GOLD datasheet.pdf
IC LP SUPERVISRY CIRCUIT SOT23-3 datasheet.pdf
IC SWITCH HIGH SIDE N-CH WCSP4 datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf