Murata Electronics North America DEHR33F181KD3B
DEHR33F181KD3B picture photo
Mfg. Part Number
DEHR33F181KD3B
Brief Description
CAP CER 180PF 3.15KV RADIAL
Datasheet Download
DEHR33F181KD3B.pdf
Availability of DEHR33F181KD3B
QUANTITY
DEHR33F181KD3B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR33F181KD3B
Internal Part NumberEIS-DEHR33F181KD3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesDEH
PackagingBulk
Capacitance180pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3150V (3.15kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR33F181KD3B
Related LinksDEHR33F, DEHR33F181KD3B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR33F181KD3B Details Description
Related parts for DEHR33F181KD3B
IC REG BUCK ADJ/PROG 0.8A 10SON datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 56-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONN LOW PRO 28POS .156 SOLDER datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKT R/A datasheet.pdf
IC DAC DUAL I2C TSOT-23-8 datasheet.pdf
CRIMPING DIE (MMZ-2216-PB-E2) datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 5.8A 9.23 MOHM datasheet.pdf