Murata Electronics North America DEHR33F182KA3B
DEHR33F182KA3B picture photo
Mfg. Part Number
DEHR33F182KA3B
Brief Description
CAP CER 1800PF 3.15KV RADIAL
Datasheet Download
DEHR33F182KA3B.pdf
Availability of DEHR33F182KA3B
QUANTITY
DEHR33F182KA3B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR33F182KA3B
Internal Part NumberEIS-DEHR33F182KA3B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance1800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3150V (3.15kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR33F182KA3B
Related LinksDEHR33F, DEHR33F182KA3B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR33F182KA3B Details Description
Related parts for DEHR33F182KA3B
CAP ALUM 68UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A3048R/H1502TR 2" datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2STB RL MNT KRG datasheet.pdf
CONN HEADER 37POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 174 OHM 1% 5W datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 28AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
INDICATOR 10MM FIXED HI RED 220V datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf