Murata Electronics North America DEHR33F272KA4B
DEHR33F272KA4B picture photo
Mfg. Part Number
DEHR33F272KA4B
Brief Description
CAP CER 2700PF 3.15KV RADIAL
Datasheet Download
DEHR33F272KA4B.pdf
Availability of DEHR33F272KA4B
QUANTITY
DEHR33F272KA4B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR33F272KA4B
Internal Part NumberEIS-DEHR33F272KA4B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Capacitance2700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3150V (3.15kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.748" Dia (19.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR33F272KA4B
Related LinksDEHR33F, DEHR33F272KA4B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR33F272KA4B Details Description
Related parts for DEHR33F272KA4B
CONN RCPT WATERPROOF 3POS FMALE datasheet.pdf
PHOTORELAY MOSFET OUT 4-DIP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 16MSOP datasheet.pdf
CONN REC HSG 18POS 2MM DL DIP datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 7POS datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 520VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1300UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
IC FPGA 976 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
97SC C511 3C 1.22MM 0.5KG datasheet.pdf