Murata Electronics North America DEJE3E2102ZB3B
DEJE3E2102ZB3B picture photo
Mfg. Part Number
DEJE3E2102ZB3B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DEJE3E2102ZB3B.pdf
Availability of DEJE3E2102ZB3B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DEJE3E2102ZB3B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEJE3E2102ZB3B
Internal Part NumberEIS-DEJE3E2102ZB3B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DEJE3E2102ZB3B today.
SeriesDEJE3E21
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DEJE3E2102ZB3B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDEJE3E2, DEJE3E2102ZB3B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEJE3E2102ZB3B Details Description
Related parts for DEJE3E2102ZB3B
CAP CER 620PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
DC/DC CONVERT +/-5V 100MA 1W SMD datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
RES 34.7 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NO HNG LVR datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf