TDK Corporation C0402X5R1A332K020BC
C0402X5R1A332K020BC picture photo
Mfg. Part Number
C0402X5R1A332K020BC
Brief Description
CAP CER 3300PF 10V X5R 01005
Datasheet Download
C0402X5R1A332K020BC.pdf
Availability of C0402X5R1A332K020BC
QUANTITY
C0402X5R1A332K020BC Order Process
Ship out your order
Specifications of C0402X5R1A332K020BC
Internal Part NumberEIS-C0402X5R1A332K020BC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0402X5R1A332K020BC
Related LinksC0402X5R1, C0402X5R1A332K020BC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0402X5R1A332K020BC Details Description
Related parts for C0402X5R1A332K020BC
CONN HDR BRKWAY .100 30POS VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 10.8VC DO204AC datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 18 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
T50REC4A BLK HIRHSUV TIE&CLIP datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 96POS datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE BAND SW 100MA SOD323 datasheet.pdf
3UF 100V 8.179X18.364 105C AXI datasheet.pdf