Panduit R100X150V1T
R100X150V1T picture photo
Mfg. Part Number
R100X150V1T
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
THERM TRANS VINYL 1.00 W
Datasheet Download
R100X150V1T.pdf
Availability of R100X150V1T
QUANTITY
R100X150V1T Order Process
Ship out your order
Specifications of R100X150V1T
Internal Part NumberEIS-R100X150V1T
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesTurn-Tell™
Packaging2500 per Roll
Label TypeRotatable, Self-Laminating
Label Size1.00" x 1.50" (25.4mm x 38.1mm)
ColorWhite
MaterialVinyl
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Operating Temperature-40°C ~ 93°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R100X150V1T
Related LinksR100X, R100X150V1T Datasheet, Panduit Distributor
R100X150V1T Details Description
Related parts for R100X150V1T
JUMPER-H1507TR/A3049L/X 5" datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 22POS STR datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf