FFF DEL2V2P300G30LF
DEL2V2P300G30LF picture photo
Mfg. Part Number
DEL2V2P300G30LF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins and Female Sockets 2 (Power) Position Through Hole Solder
Datasheet Download
DEL2V2P300G30LF.pdf
Availability of DEL2V2P300G30LF
QUANTITY
DEL2V2P300G30LF Order Process
Ship out your order
Specifications of DEL2V2P300G30LF
Internal Part NumberEIS-DEL2V2P300G30LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDW
PackagingTray
Connector StyleD-Sub, Combo
Connector TypePlug, Female Sockets and Male Pins
Number of Positions2 (Power)
Number of Rows1
Shell Size, Connector Layout1 (DE, E) - 2V2, 2W2C
Contact TypePower
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Grounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating30A
Housing MaterialThermoplastic
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEL2V2P300G30LF
Related LinksDEL2V2P, DEL2V2P300G30LF Datasheet, FFF Distributor
DEL2V2P300G30LF Details Description
Related parts for DEL2V2P300G30LF
IC CLK BUFFER 1:4 3GHZ 16QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
MF+ HCS VERT HDR ASY SR 4CKT datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 30A WPAK datasheet.pdf