ITT Cannon, LLC DEMAY15SNM
DEMAY15SNM picture photo
Mfg. Part Number
DEMAY15SNM
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Crimp
Datasheet Download
DEMAY15SNM.pdf
Availability of DEMAY15SNM
QUANTITY
DEMAY15SNM Order Process
Ship out your order
Specifications of DEMAY15SNM
Internal Part NumberEIS-DEMAY15SNM
PackagingBulk
Connector StyleD-Sub, High Density
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions15
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout1 (DE, E) High Density
Features-
Shell Material, FinishBrass, Yellow Chromate Plated Cadmium
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEMAY15SNM
Related LinksDEMAY, DEMAY15SNM Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DEMAY15SNM Details Description
Related parts for DEMAY15SNM
IC CPLD 64MC 20NS 44PLCC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD BIPOLR 28-CDIP datasheet.pdf
FUSE 1.6A 250V TELECOM 5X20MM datasheet.pdf
DIODE TUNING 6V 20MA SCD-80 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 1CH LP SD 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 54POS datasheet.pdf