ITT Cannon, LLC DEMAY9PNMBK52
DEMAY9PNMBK52 picture photo
Mfg. Part Number
DEMAY9PNMBK52
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Crimp
Datasheet Download
DEMAY9PNMBK52.pdf
Availability of DEMAY9PNMBK52
QUANTITY
DEMAY9PNMBK52 Order Process
Ship out your order
Specifications of DEMAY9PNMBK52
Internal Part NumberEIS-DEMAY9PNMBK52
PackagingBulk
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions9
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout1 (DE, E)
Features-
Shell Material, FinishBrass, Gold Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEMAY9PNMBK52
Related LinksDEMAY9, DEMAY9PNMBK52 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DEMAY9PNMBK52 Details Description
Related parts for DEMAY9PNMBK52
FIXED IND 3.3MH 1.3A 1.27 OHM TH datasheet.pdf
JUMPER-H9991TR/1853 VI/X 2" datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 52POS 1.27MM datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 3MSPS 6TSOT datasheet.pdf
POWER MOD THYRISTOR/DIODE F2 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 3.3VOUT 33W datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .156 DIP 44POS datasheet.pdf