Hirose Electric Co Ltd DF11-22SC
DF11-22SC picture photo
Mfg. Part Number
DF11-22SC
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Contacts
Brief Description
CONN SOCKET 22AWG CRIMP TIN
Datasheet Download
DF11-22SC.pdf
Availability of DF11-22SC
QUANTITY
DF11-22SC Order Process
Ship out your order
Specifications of DF11-22SC
Internal Part NumberEIS-DF11-22SC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF11 Series
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Contacts
SeriesDF11
PackagingBulk
Type-
Pin or SocketSocket
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge22 AWG
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF11-22SC
Related LinksDF11, DF11-22SC Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF11-22SC Details Description
Related parts for DF11-22SC
IC 4-20MA CURRENT TRANS 14-DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 3W SMB datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 1/4 NPT 4-20MA datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED ASMT-JX32 COOL WHT 5650K SMD datasheet.pdf
CONN CAP DUST FOR BNC/TRB JACK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf