Hirose Electric Co Ltd DF11-30DEP-2A
DF11-30DEP-2A picture photo
Mfg. Part Number
DF11-30DEP-2A
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Adapters
Brief Description
CONN ADAPTER PLUG/PLUG 30POS 2MM
Datasheet Download
DF11-30DEP-2A.pdf
Availability of DF11-30DEP-2A
QUANTITY
DF11-30DEP-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DF11-30DEP-2A
Internal Part NumberEIS-DF11-30DEP-2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF11 Series
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Adapters
SeriesDF11
Convert From (Adapter End)Plug, Male Pins
Convert To (Adapter End)Plug, Male Pins
Number of Positions30
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypePanel Mount, Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF11-30DEP-2A
Related LinksDF11-3, DF11-30DEP-2A Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF11-30DEP-2A Details Description
Related parts for DF11-30DEP-2A
IC PCI SW 12LANE 3PORT 324-BGA datasheet.pdf
RES 0.62 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SMART CARD I2C 16-QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
D4SL-N3SFA datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1.2W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC MOD PWR HYBRID 600V 15A datasheet.pdf