Hirose Electric Co Ltd DF11-4DS-2R26(05)
DF11-4DS-2R26(05) picture photo
Mfg. Part Number
DF11-4DS-2R26(05)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Brief Description
CONN SOCKET 4POS 2MM
Datasheet Download
DF11-4DS-2R26(05).pdf
Availability of DF11-4DS-2R26(05)
QUANTITY
DF11-4DS-2R26(05) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF11-4DS-2R26(05)
Internal Part NumberEIS-DF11-4DS-2R26(05)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
SeriesDF11
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions4
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening Type-
Cable TerminationIDC
Wire TypeDiscrete
Wire Gauge26 AWG
FeaturesClosed End
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF11-4DS-2R26(05)
Related LinksDF11-4DS, DF11-4DS-2R26(05) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF11-4DS-2R26(05) Details Description
Related parts for DF11-4DS-2R26(05)
RES SMD 11K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
IC ETHERNET MAPPER W/TXRX 256BGA datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
BOARD EVALUATION VNH5019A datasheet.pdf
IC SLIC 2CH UNIV 100V 48QFN datasheet.pdf