Hirose Electric Co Ltd DF11G-14DP-2V(50)
DF11G-14DP-2V(50) picture photo
Mfg. Part Number
DF11G-14DP-2V(50)
Brief Description
CONN HEADER 14POS 2MM SMD GOLD
Datasheet Download
DF11G-14DP-2V(50).pdf
Availability of DF11G-14DP-2V(50)
QUANTITY
DF11G-14DP-2V(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF11G-14DP-2V(50)
Internal Part NumberEIS-DF11G-14DP-2V(50)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF11 Series
Standard Package22
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF11G-14DP-2V(50)
Related LinksDF11G-14, DF11G-14DP-2V(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF11G-14DP-2V(50) Details Description
Related parts for DF11G-14DP-2V(50)
LCD 8 DIGIT .5" TRANSFL datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 90V 0.40A RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 11POS datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS R/A SMT datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 76.34VC P600 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 3.81MM BLACK datasheet.pdf
IC PFC CTRLR 24V 20SOP datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
PNEUMATIC ENERGY LOCKOUT datasheet.pdf
FILTER D-SUB 15POS M/F ADAPTER datasheet.pdf