Hirose Electric Co Ltd DF11GZ-12DP-2V(20)
DF11GZ-12DP-2V(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF11GZ-12DP-2V(20)
Brief Description
CONN HEADER 12POS 2MM SMD TIN
Datasheet Download
DF11GZ-12DP-2V(20).pdf
Availability of DF11GZ-12DP-2V(20)
QUANTITY
DF11GZ-12DP-2V(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF11GZ-12DP-2V(20)
Internal Part NumberEIS-DF11GZ-12DP-2V(20)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF11 Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package24
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF11GZ-12DP-2V(20)
Related LinksDF11GZ-12, DF11GZ-12DP-2V(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF11GZ-12DP-2V(20) Details Description
Related parts for DF11GZ-12DP-2V(20)
IC RECEIVER 4MBPS IRDA IR 8-MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS R/A GOLD T/H datasheet.pdf
METER POWER QUALITY CLAMP-ON datasheet.pdf
FUSE CLASS L 1200A 600VAC/DC datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.365 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X8R 0805 datasheet.pdf
FOOT CYLIN 0.866" DIA SILVER datasheet.pdf
100000UF 40V 76X105MM 85C 15000H datasheet.pdf