Hirose Electric Co Ltd DF11Z-22DS-2V(22)
DF11Z-22DS-2V(22) picture photo
Mfg. Part Number
DF11Z-22DS-2V(22)
Brief Description
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
DF11Z-22DS-2V(22).pdf
Availability of DF11Z-22DS-2V(22)
QUANTITY
DF11Z-22DS-2V(22) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF11Z-22DS-2V(22)
Internal Part NumberEIS-DF11Z-22DS-2V(22)
Featured ProductDF11 Series
Standard Package500
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
FeaturesBoard Guide, Solder Retention
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF11Z-22DS-2V(22)
Related LinksDF11Z-22, DF11Z-22DS-2V(22) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF11Z-22DS-2V(22) Details Description
Related parts for DF11Z-22DS-2V(22)
RES SMD 10K OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 4.59K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
LED 3MM RA 565NM GRN GRN DIFF datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 7PIN SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
QSFP-QSFP QDR 4CH LSZH OM2+ 6M datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED BLUE 4MM OVAL T/H datasheet.pdf