Hirose Electric Co Ltd DF13-10P-1.25DSA(20)
DF13-10P-1.25DSA(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF13-10P-1.25DSA(20)
Brief Description
CONN HDR 10POS 1.25MM STR TIN
Datasheet Download
DF13-10P-1.25DSA(20).pdf
Availability of DF13-10P-1.25DSA(20)
QUANTITY
DF13-10P-1.25DSA(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13-10P-1.25DSA(20)
Internal Part NumberEIS-DF13-10P-1.25DSA(20)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package1
SeriesDF13
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13-10P-1.25DSA(20)
Related LinksDF13-10P-1, DF13-10P-1.25DSA(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13-10P-1.25DSA(20) Details Description
Related parts for DF13-10P-1.25DSA(20)
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN COUPLER MTP-MTP SIMPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 14 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL LOW PWR 8UMAX datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf