Hirose Electric Co Ltd DF13-10P-1.25V(20)
DF13-10P-1.25V(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF13-10P-1.25V(20)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 10POS 1.25MM SMD TIN
Datasheet Download
DF13-10P-1.25V(20).pdf
Availability of DF13-10P-1.25V(20)
QUANTITY
DF13-10P-1.25V(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13-10P-1.25V(20)
Internal Part NumberEIS-DF13-10P-1.25V(20)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF13 Series
Standard Package28
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF13
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13-10P-1.25V(20)
Related LinksDF13-10P-, DF13-10P-1.25V(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13-10P-1.25V(20) Details Description
Related parts for DF13-10P-1.25V(20)
RES SMD 11.8K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SWITCH MAGNETIC NC 6.5 30V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 09VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 5.67A 21.6 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 32VDC ROCKER datasheet.pdf