Hirose Electric Co Ltd DF13-11P-1.25V(20)
DF13-11P-1.25V(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF13-11P-1.25V(20)
Brief Description
CONN HEADER 11POS 1.25MM SMD TIN
Datasheet Download
DF13-11P-1.25V(20).pdf
Availability of DF13-11P-1.25V(20)
QUANTITY
DF13-11P-1.25V(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13-11P-1.25V(20)
Internal Part NumberEIS-DF13-11P-1.25V(20)
Featured ProductDF13 Series
Standard Package26
SeriesDF13
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13-11P-1.25V(20)
Related LinksDF13-11P-, DF13-11P-1.25V(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13-11P-1.25V(20) Details Description
Related parts for DF13-11P-1.25V(20)
IC OPAMP VFB 290MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT UNI SOT23W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 2W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 47PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf