Hirose Electric Co Ltd DF13-12P-1.25V(20)
DF13-12P-1.25V(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF13-12P-1.25V(20)
Brief Description
CONN HEADER 12POS 1.25MM SMD TIN
Datasheet Download
DF13-12P-1.25V(20).pdf
Availability of DF13-12P-1.25V(20)
QUANTITY
DF13-12P-1.25V(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13-12P-1.25V(20)
Internal Part NumberEIS-DF13-12P-1.25V(20)
Featured ProductDF13 Series
Standard Package24
SeriesDF13
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13-12P-1.25V(20)
Related LinksDF13-12P-, DF13-12P-1.25V(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13-12P-1.25V(20) Details Description
Related parts for DF13-12P-1.25V(20)
CONN PLUG AUDIO PHONE 3COND RED datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD 4.096V 16QFN datasheet.pdf
LCD DISPLAY 20X4 I2C/RS232/TTL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 243 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 26SKT SLD CUP datasheet.pdf
RES 665 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf