Hirose Electric Co Ltd DF13-4P-1.25DSA(20)
DF13-4P-1.25DSA(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF13-4P-1.25DSA(20)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 4POS 1.25MM GOLD
Datasheet Download
DF13-4P-1.25DSA(20).pdf
Availability of DF13-4P-1.25DSA(20)
QUANTITY
DF13-4P-1.25DSA(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13-4P-1.25DSA(20)
Internal Part NumberEIS-DF13-4P-1.25DSA(20)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF13
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13-4P-1.25DSA(20)
Related LinksDF13-4P-1, DF13-4P-1.25DSA(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13-4P-1.25DSA(20) Details Description
Related parts for DF13-4P-1.25DSA(20)
TRANS NPN 180V 2A TO-220F datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
D4GL-2CFG-A datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
OSC 8.0000 MHZ CMOS SMD datasheet.pdf