Hirose Electric Co Ltd DF13-8P-1.25H(20)
DF13-8P-1.25H(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF13-8P-1.25H(20)
Brief Description
CONN HEADER 8POS 1.25MM R/A TIN
Datasheet Download
DF13-8P-1.25H(20).pdf
Availability of DF13-8P-1.25H(20)
QUANTITY
DF13-8P-1.25H(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13-8P-1.25H(20)
Internal Part NumberEIS-DF13-8P-1.25H(20)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF13 Series
Standard Package33
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF13
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions8
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13-8P-1.25H(20)
Related LinksDF13-8P-, DF13-8P-1.25H(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13-8P-1.25H(20) Details Description
Related parts for DF13-8P-1.25H(20)
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V TSOT23-6 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 1.2V 10WSON datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 45A ADD-A-PAK datasheet.pdf