Hirose Electric Co Ltd DF13A-30DP-1.25V(50)
DF13A-30DP-1.25V(50) picture photo
Mfg. Part Number
DF13A-30DP-1.25V(50)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 30POS 1.25MM SMD AU
Datasheet Download
DF13A-30DP-1.25V(50).pdf
Availability of DF13A-30DP-1.25V(50)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF13A-30DP-1.25V(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13A-30DP-1.25V(50)
Internal Part NumberEIS-DF13A-30DP-1.25V(50)
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package19
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF13
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13A-30DP-1.25V(50)
Related LinksDF13A-30DP, DF13A-30DP-1.25V(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13A-30DP-1.25V(50) Details Description
Related parts for DF13A-30DP-1.25V(50)
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC INVERTER 5TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR DL 10UMAX datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 1A 12V datasheet.pdf
SENSOR REED SPST-NO 12MM SMD datasheet.pdf
TOP1.5GS 08/180 7.62 OG EEXE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf