Hirose Electric Co Ltd DF13B-15P-1.25V(51)
DF13B-15P-1.25V(51) picture photo
Mfg. Part Number
DF13B-15P-1.25V(51)
Brief Description
CONN HDR 15POS 1.25MM SMD TIN
Datasheet Download
DF13B-15P-1.25V(51).pdf
Availability of DF13B-15P-1.25V(51)
QUANTITY
DF13B-15P-1.25V(51) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13B-15P-1.25V(51)
Internal Part NumberEIS-DF13B-15P-1.25V(51)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF13 Series
Standard Package1,000
SeriesDF13
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13B-15P-1.25V(51)
Related LinksDF13B-15P, DF13B-15P-1.25V(51) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13B-15P-1.25V(51) Details Description
Related parts for DF13B-15P-1.25V(51)
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
2.0 WTB REC HSG 6CKT datasheet.pdf
R/W HEAD W/2M CABLE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
750 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
RES 562K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf