Hirose Electric Co Ltd DF13B-5P-1.25V(77)
DF13B-5P-1.25V(77) picture photo
Mfg. Part Number
DF13B-5P-1.25V(77)
Brief Description
CONN HDR 5POS 1.25MM SMD GOLD
Datasheet Download
DF13B-5P-1.25V(77).pdf
Availability of DF13B-5P-1.25V(77)
QUANTITY
DF13B-5P-1.25V(77) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13B-5P-1.25V(77)
Internal Part NumberEIS-DF13B-5P-1.25V(77)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF13
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions5
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13B-5P-1.25V(77)
Related LinksDF13B-5P-, DF13B-5P-1.25V(77) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13B-5P-1.25V(77) Details Description
Related parts for DF13B-5P-1.25V(77)
METRAL HDR RA PWR 5X6 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 4A 125V datasheet.pdf
CAP CER 8.7PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
RES 54.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR CRIMP PUNCH datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 950MA 440 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 2 (Power) Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
LCD ALPHA/NUM DISPL 16X2 FGW V datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf